Tallinn Judo Cup 8.2.2020

Categories

Results

WU12+40 (6)
1.VINCELOVIČA AļesjaV. Zelonija sporta skola/LVA
2.PALMIK KristiaanaSpordiklubi Ookami/EST
3.ISACHENKO SvetlanaJUDO CLUB MEDVED/RUS
3.KERNITSKAIA PolinaVYBORG JUDO/RUS
WU12-28 (5)
1.SAKLAURE Lauma LivaAdazu BJSS/LVA
2.PJATECKA VarvaraRDsport/LVA
3.MIRONOVA DariaVYBORG JUDO/RUS
3.BUZINA AnastasiaKibuvits Judo/EST
5.PARVELT MirtelSpordiklubi Barra/EST
WU12-31 (4)
1.KONEVA PolinaKostomuksha/RUS
2.NIKKINEN KarinaKostomuksha/RUS
3.TROFIMOVA AnnaVYBORG JUDO/RUS
3.TUISK HeloToni Judokool EST/EST
WU12-35 (4)
1.KERÄNEN EmmiNummelan judo/FIN
2.BIKOVSKA TatjanaJaunība LV/LVA
3.JÄRVE MirjamSpordiklubi Barra/EST
3.SUSLIKOVA AnastasiiaVYBORG JUDO/RUS
WU12-40 (4)
1.VANAMB Diana JohannaTartu Do/EST
2.KONNAPERE Emma KaroliinaSpordiklubi Barra/EST
3.KUTKEVIČA SofijaJudo club JUDOKAN/LVA
3.UMBLIA Mai MirtelSpordiklubi Altia/EST
MU12-25 (5)
1.RASIMENOKS PavelsJudo club SENSEI/LVA
2.SHELEHEVITS ArtjomBudolinn/EST
3.ALIMOV ArturKibuvits Judo/EST
3.EREMEEV MaksimSSHOR SPB VO/RUS
5.POPOV MatveySSHOR SPB VO/RUS
MU12-27 (11)
1.KOROL DaniilMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
2.DAVYDOV SaveliiIPPON/RUS
3.TAYYAR HuseynovВиктория Санкт-Петербург/RUS
3.ADILKHANOV MagomedsaidMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
5.JEREMEJEV ArtemiDodze/EST
5.ERIKSON MarkkusSpordiklubi Barra/EST
7.TARASKINS MaksimsJudo club SENSEI/LVA
7.SCHERBAN AaronKibuvits Judo/EST
MU12-30 (24)
1.ZUBAREV ArseniiIPPON/RUS
2.DZHABRAILOV MaratMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
3.KOROTIN ArturAudentese Spordiklubi/EST
3.ZOLOTAREV KirillMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
5.MARCENKO ArtjemJelgavas BJSS/LVA
5.ZAKHAR KiselevMalahit/RUS
7.TUUĻS AleksandrsJudo club KIN/LVA
7.EFIMOV ArtiomJUDO CLUB MEDVED/RUS
MU12-34 (32)
1.ANDREI RezinovskiiВиктория Санкт-Петербург/RUS
2.ERMOLENKO Daniil“OLYMPIC HOPES” Saint-Petersbu/RUS
3.BEZUGLOV IljaTartu Do/EST
3.ŠVEICERS RobertsRDsport/LVA
5.LIUBIMOV PavelGatchina/RUS
5.KUDEVIITA MartenSpordiklubi Ookami/EST
7.NEBOGIN ArseniiRosich/RUS
7.SAULITE TomsJelgavas BJSS/LVA
MU12-38 (19)
1.TOOMEL JoosepSpordiklubi Barra/EST
2.TAMMIN Daniel TobiasJudoklubi Dokyo/EST
3.MALISEVS AleksandrsAdazu BJSS/LVA
3.TRANDAFIR KirillJUDO CLUB TORI/RUS
5.PROKUDINS KirillsAdazu BJSS/LVA
5.NEMCHIKOV KirillLido/LVA
7.KOLOTOV YaroslavKostomuksha/RUS
7.KOLOSSOV KristoTartu Do/EST
MU12-42 (13)
1.SADULAEV IdarSshor #1 SPb/RUS
2.HRISTOFOROV BrunoSpordiklubi Barra/EST
3.NURM August MartinTartu Do/EST
3.SEIDELBERG MartenSpordiklubi Ookami/EST
5.MILIUSS DariussBoskO/LVA
5.INNO OliverSpordiklubi Ookami/EST
7.PÄRNIK KristjanAudentese Spordiklubi/EST
MU12-46 (12)
1.KÜTSON KristjanAudentese Spordiklubi/EST
2.KOLOTOV ArsenijKostomuksha/RUS
3.LIPPUS HubertSpordiklubi Barra/EST
3.SKANGALIS HenrijsV. Zelonija sporta skola/LVA
5.PRUUNS MarioChikara/FIN
5.GAVRILEJS DamirsV. Zelonija sporta skola/LVA
7.TAMM OskarMikado/EST
7.TRUUVERK Hüüd-KeeritSpordiklubi Ookami/EST
MU12+46 (10)
1.MOTORIN IaroslavMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
2.LAVROV NikitaGatchina/RUS
3.ŽUKAUSKS DmitrijsJudo club KIN/LVA
3.KOHVER SiimTartu Do/EST
5.VÕBORNÕI AlbertJudoklubi Dokyo/EST
5.LOSĀNS ArnoldsJudo club KIN/LVA
7.KABANOV AlekseiBudolinn/EST
7.LODDES RometAudentese Spordiklubi/EST
WU14-36 (5)
1.USMANOVA AminaAdazu BJSS/LVA
2.RASIMENOKA MarijaJudo club SENSEI/LVA
3.KAZAČENKO EvelīnaV. Zelonija sporta skola/LVA
3.LAVROVA DelijaAdazu BJSS/LVA
5.KULIK SofiyaMurmansk/RUS
WU14-40 (3)
1.VANAMB Diana JohannaTartu Do/EST
2.LIIAS RebekaTartu Do/EST
3.TYRTYSHNIKOVA ElenaMurmansk/RUS
WU14-45 (8)
1.KUPTCOVA DariaRakhlins school Turbostroitel/RUS
2.ISAJEVA AnastasijaJelgavas BJSS/LVA
3.LIUBIMOVA OlgaGatchina/RUS
3.TORNIJAINEN MarianneSamurai/EST
5.PECHKO AlisaMurmansk/RUS
5.KORTŠAGINA MariaBuffen-do/EST
7.KOČKINA EstereRDsport/LVA
7.GROMOVA AlisaBudolinn/EST
WU14-52 (5)
1.SEVASTYANOVA ZlataMurmansk/RUS
2.MARIJA AksenovaRDsport/LVA
3.KULKOVA VeronikaRosich/RUS
3.KRASNOVA AleksandraBudolinn/EST
5.SAZONOVA StanislavaVYBORG JUDO/RUS
WU14+52 (5)
1.AKTAS Emma-MelisTartu Do/EST
2.LOSĀNE SofijaJudo club KIN/LVA
3.PERTEL EmilySpordiklubi Barra/EST
3.SOMRIAKOVA ValeriiaGatchina/RUS
5.TALVIK FelisJudoklubi Dokyo/EST
MU14-30 (5)
1.DUBAEV AbdullaMagas/FIN
2.DANIIL PopryginВиктория Санкт-Петербург/RUS
3.SPINU ArsenijsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.RAUD TaanielSpordiklubi Barra/EST
5.USMANOVS UmarsAdazu BJSS/LVA
MU14-34 (20)
1.KUPOREV GennoJUDO CLUB MEDVED/RUS
2.PUSHKOV PetrMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
3.GUCALUKS KristapsAdazu BJSS/LVA
3.PETROV ArseniiMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
5.BONDAREV AleksandrJUDO CLUB TORI/RUS
5.TIMOFEEV KirillJUDO CLUB MEDVED/RUS
7.KALISTRATOV GermanAudentese Spordiklubi/EST
7.KULAKOVS AleksejsAdazu BJSS/LVA
MU14-38 (23)
1.PANICHEV EgorMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
2.DUDOCHKIN MarekLido/LVA
3.ČEĻADINS NikitaJudo club SENSEI/LVA
3.KEDA GeorgiiMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
5.VILLAKO Karl-MartinTartu Do/EST
5.KIVILA RasmusAudentese Spordiklubi/EST
7.GALAYEV RasulMagas/FIN
7.POLISKO RuslanJelgavas BJSS/LVA
MU14-42 (23)
1.PELEVIN DenisRosich/RUS
2.SOKOLOV IvanGatchina/RUS
3.VINOGRADOV DmitriBudolinn/EST
3.SEREDIN VladimirMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
5.DAUKSTS ReinisRDsport/LVA
5.SHARANGIIA AleksandrRosich/RUS
7.KOTSKIN ArtjomBudolinn/EST
7.VOLKOVS IļjaJaunība LV/LVA
MU14-46 (17)
1.GUDEJEVS ArsenijsV. Zelonija sporta skola/LVA
2.VÄÄRTNÕU HondarAitado/EST
3.KÕIV Glen GregorySpordiklubi Barra/EST
3.LEBEDEV KonstantinGatchina/RUS
5.VERZE DavidsJaunība LV/LVA
5.VJAZEMSKIS AigarsAdazu BJSS/LVA
7.VOLKOVS MihailsV. Zelonija sporta skola/LVA
7.DOMBROVSKII DavidMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
MU14-50 (19)
1.PROKHOROV RuslanMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
2.ADATINS SergeiJelgavas BJSS/LVA
3.ROMANOV MaksimJelgavas BJSS/LVA
3.VÄÄT RainisSpordiklubi Barra/EST
5.STRAUSS Fricis RobertsAdazu BJSS/LVA
5.TOIVONEN JuhoTampereen Judo/FIN
7.KULLO TitsV. Zelonija sporta skola/LVA
7.LAZAREV MikhailRakhlins school Turbostroitel/RUS
MU14-55 (16)
1.VALIJS AZIZS RuslansJudo club SENSEI/LVA
2.LOKK KarlSpordiklubi Barra/EST
3.ZOROV RichardJelgavas BJSS/LVA
3.TALPAS Armin-OttAudentese Spordiklubi/EST
5.GAVRISH RomanKostomuksha/RUS
5.KURZIN NikitaRakhlins school Turbostroitel/RUS
7.KALBANOVS JegorsJudo club KIN/LVA
7.KERÄNEN ElmoNummelan judo/FIN
MU14-62 (7)
1.YACENKO ArturBoskO/LVA
2.DIMŠAKOVS ArtjomsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.LAPSIŅŠ ErnestsJudo club JUDOKAN/LVA
3.VALUISKI MaratKibuvits Judo/EST
MU14-70 (8)
1.DONIS RihardsMakkabi Judo Club/LVA
2.VORONOV MihhailSK Dvigatel/EST
3.RAIDMA KasparSpordiklubi Barra/EST
3.DONOV ArtemRakhlins school Turbostroitel/RUS
5.USIN HukoAitado/EST
5.VAHTER TaaviSpordiklubi Barra/EST
7.KUKK Kert KasparSpordiklubi Barra/EST
7.NILLER Jaan HeinriJudoklubi Dokyo/EST
MU14+70 (6)
1.KONSTANTIN BarannikovВиктория Санкт-Петербург/RUS
2.BLAŽEVIČS ArtemijsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.DOMBERG TõnisSpordiklubi Barra/EST
3.MOTORIN IaroslavMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
WU16-44 (4)
1.KOVSA ViktorijaIppon judo club/LVA
2.TORNIJAINEN MarianneSamurai/EST
3.POSTUSENKO SofjaBudolinn/EST
3.PECHKO AlisaMurmansk/RUS
WU16-48 (4)
1.KUOSMANEN JennaMeido-kan/FIN
2.SEVASTYANOVA ZlataMurmansk/RUS
3.VASILEVA TatianaVYBORG JUDO/RUS
3.SCHMIDT Gertrud EmilySpordiklubi Ookami/EST
WU16-52 (6)
1.UŠANOVA ValeriaKohtla-Jarve Kalev/EST
2.KHARLOVA AngelinaVYBORG JUDO/RUS
3.PONOMARJOVA SofijaMakkabi Judo Club/LVA
3.KOTOVA AnnaBudolinn/EST
WU16-57 (2)
1.MYLLYLÄ RiinaChikara/FIN
2.KIVIMÄGI NoraAitado/EST
WU16-63 (4)
1.TAMM Päike TriinuAitado/EST
2.OJALA ArnikaSamurai/EST
3.KUZNETSOV Kädi LiiSpordiklubi Altia/EST
3.KUZNECOVA SofiaKibuvits Judo/EST
WU16+63 (3)
1.ŠULTE AdeleV. Zelonija sporta skola/LVA
2.AKTAS Emma-MelisTartu Do/EST
3.TATIANA GukasianLuga/RUS
MU16-42 (5)
1.LIUBIMOV EfremGatchina/RUS
2.BAKHVALOV AndreiGatchina/RUS
3.KORNEV Dmitrii“OLYMPIC HOPES” Saint-Petersbu/RUS
3.KAHAR Rihard JoosepAudentese Spordiklubi/EST
5.LAUBERT KerdonSamurai/EST
MU16-46 (9)
1.ABUBAKAROV MukhammadTartu Do/EST
2.SHARANGIIA VladislavRosich/RUS
3.JAKIMOV EdwardAudentese Spordiklubi/EST
3.MAMMADOV SamirSshor #1 SPb/RUS
5.CLARK PeterAudentese Spordiklubi/EST
5.PESTOV IvanKse Volna/RUS
7.TSARIK NikitaSK Dvigatel/EST
7.KHOKHLOV EgorMASARU - Khomentovskiy's judo /RUS
MU16-50 (17)
1.CHIRKUNOV ArtemSshor #1 SPb/RUS
2.KONOVALOV DaniilRosich/RUS
3.PJAVKA AleksejsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.GOLOTVEEV EgorSpordiklubi Ookami/EST
5.NOVIKOV JegorBudolinn/EST
5.GALAYEV KerimMagas/FIN
7.MYATISHKIN AntonV. Zelonija sporta skola/LVA
7.M.KABIR DaniilMGFSO/RUS
MU16-55 (29)
1.ALIEV SultanSshor #1 SPb/RUS
2.DIKAJEV SaadAudentese Spordiklubi/EST
3.PERTELSON KristoferChikara/FIN
3.KASESALU Christian MarcusMikado/EST
5.LĪPENĪTS EduardsV. Zelonija sporta skola/LVA
5.SAAR Karl MarkusTartu Do/EST
7.DEGTJARJOV JuriKohtla-Jarve Kalev/EST
7.ÖSTERMARK RobinLohjan Urheilijat/FIN
MU16-60 (13)
1.VILLAKO MarkusTartu Do/EST
2.CIHANOVIČS ArsēnijsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.HUKKANEN AleksiChikara/FIN
3.VERKHOVODKO AndreiMalahit/RUS
5.ŽIZŅEVSKIS DenissJudo club JUDOKAN/LVA
5.JOLKIN NikitaAudentese Spordiklubi/EST
7.PAAT KarlToni Judokool EST/EST
7.KOPPEL AndrisAitado/EST
MU16-66 (15)
1.ŽURAVĻOVS NilsV. Zelonija sporta skola/LVA
2.NEEME UkuTartu Do/EST
3.HANNUS ReioTartu Do/EST
3.GLAZKOV DaniilRakhlins school Turbostroitel/RUS
5.RANNIK Mattias KristerToni Judokool EST/EST
5.MADI Marko Uku TõduTartu Do/EST
7.SALONEN Jari-MattiTartu Do/EST
7.TIŠTŠENKO ArtjomKohtla-Jarve Kalev/EST
MU16-73 (9)
1.VARES JakobTartu Do/EST
2.OTTI Markussk zen/EST
3.PLOSTNIEKS RonaldsV. Zelonija sporta skola/LVA
3.UDALOV GlebIppon judo club/LVA
5.GAILĪTIS KristofersV. Zelonija sporta skola/LVA
5.LOMANEN ArseniM-Dojo Spordiklubi/EST
7.KAABER MartinSpordiklubi Barra/EST
7.TUUM RasmusAitado/EST
MU16-81 (8)
1.ŠEVTSOV GlebKibuvits Judo/EST
2.VALDEK GeorgAitado/EST
3.NÄPI RivoAitado/EST
3.KIVISTIK KaarelAitado/EST
5.PUHKAN MaikelSamurai/EST
5.GROMOVS DaniilsV. Zelonija sporta skola/LVA
7.LADÕGIN JevgeniAudentese Spordiklubi/EST
7.PUSTOVALOV AndreiM-Dojo Spordiklubi/EST
MU16+81 (7)
1.SAVENKOV AndreiSshor #1 SPb/RUS
2.KIRNA KabrielTartu Do/EST
3.RITSON RasmusSpordiklubi Altia/EST
3.KAJAK MarkusTartu Do/EST
WU18-48 (2)
1.KHARLOVA AngelinaVYBORG JUDO/RUS
2.TOMBERG MargitSamurai/EST
WU18-52 (2)
1.ARSHAKYAN VilenaAudentese Spordiklubi/EST
2.CHALAIA AnastasiiaVYBORG JUDO/RUS
WU18-57 (2)
1.MIHHAILOVA DarjaAudentese Spordiklubi/EST
2.MYLLYLÄ RiinaChikara/FIN
WU18-63 (6)
1.GŽIBOVSKA SofijaJaunība LV/LVA
2.KARPENKO KristinaBuffen-do/EST
3.SOBOLEVA EkaterinaVYBORG JUDO/RUS
3.PAPP MariaAudentese Spordiklubi/EST
WU18-70 (4)
1.ŠULTE AdeleV. Zelonija sporta skola/LVA
2.YUDINA OlgaJUDO CLUB TORI/RUS
3.FORMAGO OlesiaVYBORG JUDO/RUS
3.PIKKMETS MarisAitado/EST
MU18-50 (6)
1.ABUBAKAROV MukhammadTartu Do/EST
2.RAUD Ott AleksanderToni Judokool EST/EST
3.TIIRATS HendrikTartu Do/EST
3.GUTMANN KasparTartu Do/EST
MU18-55 (6)
1.MIRONENKO MakarKse Volna/RUS
2.DIKAJEV SaadAudentese Spordiklubi/EST
3.SMANS RičardsJaunība LV/LVA
3.MIRIJEV FärhadBudolinn/EST
MU18-60 (7)
1.PRANGLI Ats AndreasSpordiklubi Ookami/EST
2.DRONOV IvanGatchina/RUS
3.BATMANOV IgorKibuvits Judo/EST
3.RAMIL AkhmedovJUDO CLUB TORI/RUS
MU18-66 (14)
1.DENIS KiselevMalahit/RUS
2.PETROV YaroslavJUDO CLUB TORI/RUS
3.ALTOSAR ReneAudentese Spordiklubi/EST
3.LIPARD ViljarAudentese Spordiklubi/EST
5.SADULAEV IznaurSshor #1 SPb/RUS
5.GRIGORJEVS RaimondsJudo club KIN/LVA
7.JUNG SebastianJudoklubi Dokyo/EST
7.KUMM KonradAitado/EST
MU18-73 (11)
1.VEDZIZHEV IsmailChikara/FIN
2.PILT Karl- JohannesTartu Do/EST
3.PAPPEL RobertSpordiklubi Ookami/EST
3.TAMKOVICH VadimBoskO/LVA
5.KOVALKO OskarSpordiklubi Ookami/EST
5.MAMMADOV SabuhiSshor #1 SPb/RUS
7.ANDREEV EliseiSshor #1 SPb/RUS
7.ALEKSANDROV AlekseiBuffen-do/EST
MU18-81 (3)
1.KOVALENKO VladislavSshor #1 SPb/RUS
2.RAST Mattias TimmSpordiklubi Altia/EST
3.ŠEVTSOV GlebKibuvits Judo/EST
MU18-90 (2)
1.ROOSTFELDT PatrikAitado/EST
2.MÄGI Argosk zen/EST
MU18+90 (2)
1.MIKK SamuelTartu Do/EST
2.KIRNA KabrielTartu Do/EST
WU21-48 (3)
1.SINEVA AlenaRosich/RUS
2.MEHILÄINEN AlinaBuffen-do/EST
3.TOMBERG MargitSamurai/EST
WU21-57 (2)
1.TARKUS MeritAudentese Spordiklubi/EST
2.SVETLANA KaluginaMalahit/RUS
WU21-63 (3)
1.LAIHO VenlaNummelan judo/FIN
2.LIASHENKO LiudmilaVYBORG JUDO/RUS
3.JAKIMOVA MariaAudentese Spordiklubi/EST
WU21+70 (1)
1.SPRINĢE IzoldeV. Zelonija sporta skola/LVA
MU21-60 (2)
1.LAURI JoonasSamurai/EST
2.TOOMEOJA AndriAitado/EST
MU21-66 (3)
1.VARDJA Daniel MarkusAitado/EST
2.KONT Carl-GustavSpordiklubi Ookami/EST
3.LARIONOV ArtemiAudentese Spordiklubi/EST
MU21-73 (6)
1.TRILLJÄRV MatheasAitado/EST
2.RISTMÄE JoonatanTartu Do/EST
3.ZHABBAROV DonierVYBORG JUDO/RUS
3.TEETLAUS Markus JohannesJudoklubi Dokyo/EST
MU21-81 (6)
1.VIRU Ralf StivenAitado/EST
2.PÄSLANE ErikKohtla-Jarve Kalev/EST
3.RANNE Marek Martensk zen/EST
3.TÜKSAMMEL KarlAitado/EST
MU21-90 (3)
1.AVDEEV MikhailSshor #1 SPb/RUS
2.MOVSISYAN ArmenAudentese Spordiklubi/EST
3.TSEREDNITSENKO AleksBudolinn/EST
MU21-100 (3)
1.JAROŠEVIČS NikitaJudo club KIN/LVA
2.SHAITAN SergeiRosich/RUS
3.DUKALSKIS EdgarJelgavas BJSS/LVA
MU21+100 (1)
1.TROFIMOV PlatonBuffen-do/EST