Tallinn Judo Cup 9.02.19 Estonia

Categories

Results

AB+90 (4)
1.RAMAZANOV MagomedKSHVSM Saint-Petersburg/RUS
2.SHAITAN SergeiRosich/RUS
3.GAILITIS KlavsAdazu BJSS/LVA
AB-50 (3)
1.VAUHKONEN RasmusKerimäen Judonoko/FIN
2.RAUD Ott AleksanderToni Judokool/EST
AB-55 (5)
1.KVAŠNINS Artjomsventspils spars/LVA
2.KALNINŠ PatrikLido/LVA
3.POSTOL KirillOokami/EST
4.SMIKOVSKIS DmitrijsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.STRAUSS Janis EdgarsAdazu BJSS/LVA
AB-60 (11)
1.ISLAMOV RuslanSSHOR N 1/RUS
2.PETROV IvanSSHOR N 1/RUS
3.LI AndrejsV.Zelonija sporta skola/LVA
3.NABIULIN YanFavorit/RUS
5.IVANCIKOVS DaniilsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.ALTOSAR ReneAudentes Spordiklubi/EST
7.NAMAVIRS AndrejsKYODAI/LVA
7.BATMANOV IgorKIBUVITS/EST
AB-66 (17)
1.KRYLOV GermanOLYMPIC HOPES/RUS
2.ANDREEV EliseySSHOR N 1/RUS
3.DZEMO AndrisV.Zelonija sporta skola/LVA
3.PÄÄSTEL RandelREI/EST
5.SANDER RasmusAitado/EST
5.KAIGORODTCEV AlekseiOLYMPIC HOPES/RUS
7.BISRTOVS JānisJelgava/LVA
7.SHESTAKOV IvanSSHOR N 1/RUS
AB-73 (15)
1.KISELEV ViktorMalahit/RUS
2.CHURSIN IvanOLYMPIC HOPES/RUS
3.KOVALENKO VladislavSSHOR N 1/RUS
3.ROOSTFEDT PatrikAitado/EST
5.MANFELDS Ralfs KarlisKYODAI/LVA
5.RANNE Marek MartenTartu Zen/EST
7.DMITREČKOVS ViktorsJelgava/LVA
7.EESMÄE AndresOokami/EST
AB-81 (8)
1.JURGENBERGS EdgarsSatori dojo/LVA
2.GRIGORJEVS GermansV.Zelonija sporta skola/LVA
3.KOKHTASHVILI GiviREI/EST
3.REIMETS Georg EricJudoklubi Dokyo/EST
5.DIACHUK ValeriiOLYMPIC HOPES/RUS
5.ZHABBAROV DonierFavorit/RUS
7.KUURA MaurAudentes Spordiklubi/EST
7.MÄGI ArgoTartu Zen/EST
AB-90 (6)
1.PRIILINN TÜRK Karl TaniAitado/EST
2.JAROŠEVIČS NikitaJelgava/LVA
3.LIKANSIS GustavsKYODAI/LVA
3.TCYKHANVEI SergeySSHOR N 1/RUS
5.OTTAS MartinDo/EST
5.NERONOV VadimKSE Volna-SSHOR name Rahlina/RUS
AG+70 (4)
1.BABIJA KristianaKYODAI/LVA
2.SPRINGE IzoldeV.Zelonija sporta skola/LVA
3.VELIKA SabinaLSPA DZUDO SKOLA/LVA
AG-48 (4)
1.STROM MariannaMagas/FIN
2.TARS MariaDo/EST
3.MALMINEN ViljaOrimattila Judo Club/FIN
AG-52 (3)
1.SOKIRJANSKA AnastasijaV.Zelonija sporta skola/LVA
2.CHALAYA AnastasiaFavorit/RUS
AG-57 (5)
1.GRAUMANE EvelinaLido/LVA
2.NURM Anna LiisaDo/EST
3.JEVSTIGNEJEVA Eliza MarijaAdazu BJSS/LVA
4.MIHHAILOVA DarjaKIBUVITS/EST
AG-63 (8)
1.GŽIBOVSKA SofijaJauniba LV/LVA
2.ALKSNE VinetaAdazu BJSS/LVA
3.JANKOVSKA NikaKYODAI/LVA
3.LEITONE KeitaAdazu BJSS/LVA
5.SELEZNJOVA Marijaventspils spars/LVA
5.FORMAGO OlesiaFavorit/RUS
7.PAPP Maria SimonaJudoklubi Dokyo/EST
7.KOVALJOVA NastjaOokami/EST
AG-70 (2)
1.DOLGILEVICA UnaKYODAI/LVA
BB+81 (7)
1.MIKK SamuelDo/EST
2.STRAZDINSH JanisSamurs/LVA
3.KIRNA KabrielDo/EST
3.DUBRO EldarsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.KOKINS Kirils DavidsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.SHKURKO AnatoliKIBUVITS/EST
7.BU KHAMSIN Mohammed Saeed HSAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
BB-42 (15)
1.ABUBAKAROV MagomedDo/EST
2.MANFELDS TomassKYODAI/LVA
3.MAMEDOV SamirSSHOR N 1/RUS
3.SAICANS MarkussKYODAI/LVA
5.LIPENITS EduardsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.KORNIENKO AlexanderKIBUVITS/EST
7.MARČENKO TeodorsRDsport/LVA
7.CERS KrisjanisKYODAI/LVA
BB-46 (17)
1.SIDORIK NikolaiLido/LVA
2.KONKOV EliseySSHOR N 1/RUS
3.VAUHKONEN RasmusKerimäen Judonoko/FIN
3.RUSIS DanielsJelgava/LVA
5.KONOVALOV DANIIL DaniilRosich/RUS
5.TOPCIJS Timursmakkabi judo club/LVA
7.GOLOVTEEV EgorOokami/EST
7.FAIRAQ Abdulaziz Mansour ASAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
BB-50 (19)
1.PETRIAKOV IliaOLYMPIC HOPES/RUS
2.MIRONENKO MakarKSE Volna-SSHOR name Rahlina/RUS
3.ABDULKERIMOV DavudSSHOR N 1/RUS
3.STOMA AleksandrLido/LVA
5.TSOLOEV MuslimMagas/FIN
5.RAUD Ott AleksanderToni Judokool/EST
7.VILLAKO MarkusDo/EST
7.JERŠOVS JegorsRDsport/LVA
BB-55 (19)
1.POSTOL KirillOokami/EST
2.PURS RobertsAlūksne/LVA
3.DRANTCOV GeorgiiSshor VO/RUS
3.LESTSENSKI TimurAudentes Spordiklubi/EST
5.VANAGS AndrejsIppon/LVA
5.KURLOVICH NikitaBuffen-do/EST
7.ZURAVLOVS NilsV.Zelonija sporta skola/LVA
7.ŽIZNEVSKIS DenissLido/LVA
BB-60 (19)
1.KARPENKA LeanidПолоцкая СДЮШОР клуб"СпортЛайф"/BLR
2.ISMAILOV RaulSSHOR N 1/RUS
3.TÜRNA ArturDo/EST
3.POTAPOVS EmilsKYODAI/LVA
5.MAKEJEVS IvansV.Zelonija sporta skola/LVA
5.VANAGS RobertsKYODAI/LVA
7.BATMANOV IgorKIBUVITS/EST
7.FEDOTOVS Ēriks KristiānsAlūksne/LVA
BB-66 (22)
1.KISELEV DenisMalahit/RUS
2.ZEILA MatissSamurs/LVA
3.MAMEDOV SabuhiSSHOR N 1/RUS
3.DIMITROV AleksandrLido/LVA
5.KULIKOV IgorSshor VO/RUS
5.LITVAK IlyaПолоцкая СДЮШОР клуб"СпортЛайф"/BLR
7.PAPPEL RobertOokami/EST
7.SKURIDINS ArtisJelgava/LVA
BB-73 (17)
1.PRONIN VladislavSSHOR N 1/RUS
2.TALTS RasmusOokami/EST
3.PILT Karl JohannesDo/EST
3.MILYUTIN PavelIskra Velikiy Novgorod/RUS
5.SHEVTSOV GlebKIBUVITS/EST
5.BOGDANOV AndrejLido/LVA
7.LEBEDEVS MarkussSatori dojo/LVA
7.PLOSTNIEKS RonaldsV.Zelonija sporta skola/LVA
BB-81 (6)
1.BIŽAN MaksimLido/LVA
2.MUIZNIEKS RicardsKYODAI/LVA
3.URSAKI RuslanKIBUVITS/EST
3.KOORT MartinDo/EST
5.MIHHAILOV AndreiKIBUVITS/EST
5.KHOLMANSKIKH AntonFavorit/RUS
BG+63 (3)
1.SULTE AdeleV.Zelonija sporta skola/LVA
2.PIKKMETS MarisAitado/EST
BG-40 (2)
1.KUOSMANEN JennaChikara/FIN
BG-44 (3)
1.GULITE AnnaKYODAI/LVA
2.JAVORSKA EvelīnaAlūksne/LVA
BG-48 (4)
1.ASAFOVA AngelinaMurmansk/RUS
2.BARANOVA VladaJelgava/LVA
3.KOKKONEN EmmaMikkelin Judo/FIN
BG-52 (4)
1.MYLLYLÄ RiinaChikara/FIN
2.BARANOVSKA AmelijaKYODAI/LVA
3.NYKÄNEN EllaYama-Arashi/FIN
BG-57 (3)
1.NURM Anna LiisaDo/EST
2.BRJAKINA JekaterinaAudentes Spordiklubi/EST
BG-63 (3)
1.PAPP Maria SimonaJudoklubi Dokyo/EST
2.JURKEVICA KristianaV.Zelonija sporta skola/LVA
CB+70 (6)
1.PELIH KirillKIBUVITS/EST
2.RITSON RasmusAltia/EST
3.KORŠUNOV ArseniLido/LVA
3.KAJAK MarkusAltia/EST
5.BU KHAMSIN Mohammed Saeed HSAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
5.GOLENOK GermanLido/LVA
CB-30 (11)
1.DUBAEV AbdullaMagas/FIN
2.KUPOREV GennaJ.C.MEDVED/RUS
3.KRYLOV GlebOlympic Hopes/RUS
3.SUGHAYYIR Alhussain Naif ASAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
5.PUSHKOV PetrSshor VO/RUS
5.KULAKOVS AleksejsAdazu BJSS/LVA
7.GRIGORJEVS ArtjomsJelgava/LVA
7.ALANAZI Ayed Meshal HSAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
CB-34 (19)
1.KIVILA RasmusAudentes Spordiklubi/EST
2.UMBRASKO RobertsV.Zelonija sporta skola/LVA
3.NIKOLAEV ViacheslavSshor VO/RUS
3.VILLAKO Karl-MartinDo/EST
5.PETROV ArseniiSshor VO/RUS
5.ESKIN IanSshor VO/RUS
7.LAZDINS MatissKYODAI/LVA
7.BIRKHANS Toms KristiansKYODAI/LVA
CB-38 (32)
1.LĪVS MartinsAlūksne/LVA
2.ASIRI Ibrahim Ahmed ISAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
3.SHARANGIIA AleksandrRosich/RUS
3.GASANOV KhizriViktoria Lomonosov/RUS
5.LIUBIMOV EfremRosich/RUS
5.SHKOLA AleksandrSshor VO/RUS
7.PANICHEV EgorViktoria Lomonosov/RUS
7.POMASKOVS MarkussKYODAI/LVA
CB-42 (32)
1.IVANOV FedorSshor VO/RUS
2.MANFELDS TomassKYODAI/LVA
3.JEKABSONS JēkabsSALDUS/LVA
3.NOVIKOV JegorBudolinn/EST
5.SHARANGIIA VladislavRosich/RUS
5.DUBAEV HamzatMagas/FIN
7.PILSKALNS DavidsLSPA DZUDO SKOLA/LVA
7.DIKAJEV SaadAudentes Spordiklubi/EST
CB-46 (20)
1.ALIEV SultanSSHOR N 1/RUS
2.MÜLLER AndreasAudentes Spordiklubi/EST
3.PUURAID JoonasSpordiklubi Barra/EST
3.GUDEJEVS ArsenijsV.Zelonija sporta skola/LVA
5.TISLER OliverToni Judokool/EST
5.KAPULINS DenissJC Jikan/LVA
7.TOIVONEN JuhoTampereen judo/FIN
7.AZIZ RuslanLido/LVA
CB-50 (21)
1.AFANASJEVS NikitaKYODAI/LVA
2.BAGAJEVS MareksV.Zelonija sporta skola/LVA
3.MARCENKO ArsenijsKYODAI/LVA
3.STRODS DanielsKYODAI/LVA
5.PERELIGINS ArtursV.Zelonija sporta skola/LVA
5.KASESALU Cristian MarkusMikado/EST
7.PERTELSON KristoferChikara/FIN
7.TIITUS TairSamurai/EST
CB-55 (10)
1.CIHANOVICS ArsenijsV.Zelonija sporta skola/LVA
2.JOLKIN NikitaAudentes Spordiklubi/EST
3.HUKKANEN AleksiChikara/FIN
3.ZADOROZNI AnatoliBudolinn/EST
5.AVDEJEVS AleksandrsJC Jikan/LVA
5.KALBANOVS JegorsJelgava/LVA
7.LEMBRA OliverOokami/EST
7.BELJAKOV ArtjomOokami/EST
CB-62 (11)
1.BUMAZHKIN EliseyJC Jikan/LVA
2.JUŽENKO ArtūrsRDsport/LVA
3.SKUJA RolandsJelgava/LVA
3.GOLOVATJUKS ArtjomsSamurs/LVA
5.RANNIK Mattias KristerToni Judokool/EST
7.VEENSALU DanilAitado/EST
7.KUKK Kert KasparSpordiklubi Barra/EST
CB-70 (8)
1.GAILITIS KristofersV.Zelonija sporta skola/LVA
2.DOMBERG TõnisSpordiklubi Barra/EST
3.AL MALKI Mohammed Hussain MSAUDI ARABIA JUDO FEDERATION/SAU
3.LADÕGIN JevgeniAudentes Spordiklubi/EST
5.ORG AndrisAitado/EST
5.ANSLAN JakobAudentes Spordiklubi/EST
7.VAHTER TaaviSpordiklubi Barra/EST
7.BLAZEVICS ArtemijsV.Zelonija sporta skola/LVA
CG+52 (5)
1.HANHELA LauraOrimattila Judo Club/FIN
2.BOBROVA PatricijaKYODAI/LVA
3.AKTAS Emma-MelisAltia/EST
4.KUZNECOVA JulijaAluksne/LVA
CG-32 (3)
1.PEKKI SofiaMagas/FIN
2.LAVROVA DelijaAdazu BJSS/LVA
CG-36 (3)
1.TORNIJAINEN MarianneSamurai/EST
2.USMANOVA AminaAdazu BJSS/LVA
CG-40 (8)
1.SEVASTYANOVA ZlataMurmansk/RUS
2.KUOSMANEN JennaChikara/FIN
3.MOTILKOVA NikaAdazu BJSS/LVA
3.KOVŠA ViktorijaIppon/LVA
5.GROMOVA AlisaBudolinn/EST
5.KORTSAGINA MariaBuffen-do/EST
7.BARADULINA DaryaПолоцкая СДЮШОР клуб"СпортЛайф"/BLR
CG-45 (10)
1.GULITE AnnaKYODAI/LVA
2.BULJONE AliseIppon/LVA
3.LIUBIMOVA OlgaRosich/RUS
3.KERGALVE Viktorijaventspils spars/LVA
5.HENDRIKSON EmiliaAitado/EST
5.GLADKIKH AnastasiaFavorit/RUS
7.SCHMIDT Gertrud-EmilyOokami/EST
7.LEPISTÖ HanneOrimattila Judo Club/FIN
CG-52 (8)
1.MYLLYLÄ RiinaChikara/FIN
2.ERKKILÄ IslaPorin Judoseura Fudoshin/FIN
3.PONOMARJOVA Sofijamakkabi judo club/LVA
3.BARANOVSKA AmelijaKYODAI/LVA
5.KOTOVA AnnaBudolinn/EST
5.EZERA EvitaLido/LVA
7.SOMRIAKOVA ValeriiaRosich/RUS
7.JEFIMOVA KamillaJelgava/LVA
DB+46 (11)
1.LAVROV NikitaRosich/RUS
2.ALEKSEEV ArtemRosich/RUS
3.KERÄNEN ElmoKeido-kan/FIN
3.ZAGVOZDKINS IļjaLido/LVA
5.LOSĀNS ArnoldsJelgava/LVA
5.LAPSIŅŠ ErnestsLido/LVA
7.KOORT KermoAitado/EST
7.ŽUKAUSKS DmitrijsJelgava/LVA
DB-25 (12)
1.PAVLOV StepanOLYMPIC HOPES/RUS
2.KOROL DaniilViktoria Lomonosov/RUS
3.VOLODJKO MaksimsAdazu BJSS/LVA
3.JEREMEJEV ArtemiDo/EST
5.USMANOVS UmarsAdazu BJSS/LVA
5.ZVANERS DeivsKYODAI/LVA
7.PEKKI StefanMagas/FIN
7.MORGUNOV FedorSshor VO/RUS
DB-27 (16)
1.GOLUB SevastiianSshor VO/RUS
2.SPINU ArsenijsV.Zelonija sporta skola/LVA
3.MARCENKO ArtjomsJelgava/LVA
3.SOE MarkusREI/EST
5.TARASKIN MaksimLido/LVA
5.SHAMONIN FeliksSpordiklubi Barra/EST
7.RAIK Laur KristjanSpordiklubi Barra/EST
7.KÕIV SebastianSpordiklubi Barra/EST
DB-30 (30)
1.ZUGICKIS MarkussKYODAI/LVA
2.IEVINS MartinsKYODAI/LVA
3.BALAYEV SamirMagas/FIN
3.GUCALUKS KristapsAdazu BJSS/LVA
5.KOTOVICH EgorSshor VO/RUS
5.ZEPS DanielsRDsport/LVA
7.ALAJÕE MikkAltia/EST
7.SAULITE TomsJelgava/LVA
DB-34 (48)
1.KEDA GeorgiyViktoria Lomonosov/RUS
2.AZARUMYAN ArtakAudentes Spordiklubi/EST
3.DUDOCKIN MarekLido/LVA
3.HOMKA ErikLido/LVA
5.GALAEV RasulMagas/FIN
5.BERG BertDo/EST
7.MAREEV EgorViktoria Lomonosov/RUS
7.BASOV DavidJ.C.MEDVED/RUS
DB-38 (39)
1.VOLKOVS IljaJauniba LV/LVA
2.SHULKO IvanSshor VO/RUS
3.PELEVIN DenisRosich/RUS
3.PABERZIS AndreisSamurs/LVA
5.MOKHNATKIN MikhailSshor VO/RUS
5.DERZHAVIN ArtemSshor VO/RUS
7.MILIUS DariusBoskO/LVA
7.NETSAEV MaksimBudolinn/EST
DB-42 (20)
1.ALIMOV TimurBudolinn/EST
2.KULLO TitsV.Zelonija sporta skola/LVA
3.VOLKOVS MihailsV.Zelonija sporta skola/LVA
3.BELEI SemenSshor VO/RUS
5.GŽIBOVSKIS RobertsJauniba LV/LVA
5.SERGEJEV AleksandrLido/LVA
7.TEESAAR RobertJudoklubi Dokyo/EST
7.NOSOV ArtjomLido/LVA
DB-46 (10)
1.PUCITIS ValtersAdazu BJSS/LVA
2.KÕRVITS GustavSpordiklubi Barra/EST
3.JAPINS RaivisV.Zelonija sporta skola/LVA
3.AINLA Ralf EugenAudentes Spordiklubi/EST
5.MAURINS Arturs DavisV.Zelonija sporta skola/LVA
5.LEPPÄNEN LauriVantaan Jukara/FIN
7.ANUKRANS RolandsLido/LVA
7.EVSIN AleksandrOLYMPIC HOPES/RUS
DG+40 (6)
1.POLIKARPOVA MariiaSshor VO/RUS
2.PALMIK KristiaanaOokami/EST
3.LOSĀNE SofijaJelgava/LVA
3.AKSENOVA MarijaRDsport/LVA
5.POTREBA KseniaKIBUVITS/EST
5.HANTSEVITSH SofijaKIBUVITS/EST
DG-28 (1)
1.SHADRINA KiraMurmansk/RUS
DG-31 (2)
1.PEKKI SofiaMagas/FIN
DG-35 (6)
1.JANELE JustineKYODAI/LVA
2.ALEKSEJEVA IlzeAdazu BJSS/LVA
3.KERÄNEN EmmiNummelan Judo/FIN
3.KONNAPERE Emma KaroliinaSpordiklubi Barra/EST
5.USTINOVA RadmilaKUMITE/RUS
5.BOJARUNA AgneseJelgava/LVA
DG-40 (6)
1.MARTIN Simona LiisaToni Judokool/EST
2.KOČKINA EstereRDsport/LVA
3.VANAMB Diana JohannaDo/EST
3.STRUKA KseniaAdazu BJSS/LVA
5.SIREL KatiriineRapla judoklubi/EST
5.KUTKEVIČA SofijaLido/LVA